Niepokonane Miasto Szkła, dwa kluby bez wygranej

,

Po czterech seriach spotkań jedynie Miasto Szkła nie przegrało jeszcze meczu. Drużyna z Podkarpacia w niedzielę okazała się lepsza od SKS Fulimpex, przeważając zwłaszcza w czwartej kwarcie. W pozostałych dwóch meczach pewne wygrane zanotowały ŁKS Coolpack i Enea Basket, które komplet punktów wywalczyły z drużynami bez zwycięstwa w lidze.

,

Wygrany 10:0 przez Miasto Szkła początek czwartej kwarty, przesądził o wygranej gospodarzy z SKS Fulimpex. Za trzy trafili wówczas m.in. Radosław Trubacz oraz co nie często się zdarza Przemysław Wrona. Goście, dla których była to już trzecia porażka w sezonie, tych strat nie zdołali odrobić.

Wspomniany duet uzyskał 36 z 87 punktów krośnian, wymuszając połowę przewinień rywali. 13 punktów i 6 asyst Charlesa Jackson III. Udane statystycznie zawody rozegrał jeszcze Hubert Łałak - 7 punktów, 4 zbiórki i 8 asyst. Kolejny raz najlepszym punktującym Kociewskich Diabłów był Darius MCNeill.

Bez wygranej w lidze pozostają WKS Śląsk II oraz MKKS Żak. Wrocławianie już do przerwy przegrywali w Poznaniu różnicą 30 punktów i po zmianie stron obie drużyny głównie oczekiwały na końcową syrenę, ponieważ przewaga miejscowych była nie zagrożona. 19 punktów Kacpra Mąkowskiego, o jeden mniej uzyskał obchodzący 30. urodziny Mikołaj Stopierzyński, który dodatkowo miał 8 zbiórek.

MKKS Żak równie wyraźnie co WKS Śląsk II przegrał zaś w Łodzi. Beniaminek Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn efektowną przewagę wypracował w drugiej kwarcie, wygranej różnicą 16 punktów. Po zmianie stron gospodarze tylko powiększali przewagę. Trzecie z rzędu double-double na polskich parkietach reprezentanta Ukrainy Oleksandra Antypova.