Lider przegrywa w Sopocie, przełamanie WKK Active Hotel

,

Niezwykle wyrównany początek sezonu w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn. Prowadzący w tabeli Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot, który był jedną z dwóch drużyn bez porażki po trzech kolejkach, przegrał pierwsze spotkanie. Drużyna z Trójmiasta uległa na własnym parkiecie OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów. Pierwszy komplet punktów wywalczyło też WKK Active Hotel, zwyciężajac HydroTrucka Radom.

,

Seria 8:0 mocno pobudziła OPTeam Energia Polska Resovia w Sopocie. Goście prowadzili od samego początku, ani razu nie pozwalając rywalom na doprowadzenie do remisu. Skuteczny był Kacper Młynarski, który trafił 9 z 11 rzutów z gry. Dodatkowo miał 11 zbiórek oraz 2 przechwyty. Tym samym 32-letni zawodnik zanotował pierwsze od 10,5 roku double-double na parkietach Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn.

Dobrze w zespole z Podkarpacia uzupełniał się duet Michał Jędrzejewski (8 pkt i 7 asyst) i wchodzący z ławki Dawid Zaguła (15 pkt, 3 zbiórki i 3 asysty). Najlepsze spotkanie w sezonie w drużynie gospodarzy rozegrał Benjamin Didier-Urbaniak - 24 punkty i 6 zbiórek.

Do czwartej kolejki na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach czekali koszykarze WKK Active Hotel. Wrocławianie okazali się lepsi od HydroTrucka, także udanie rozpoczynając zawody. Po 10 minutach gry miejscowi prowadzili 22:8, pod koniec tej części zawodów wykorzystując doświadczenie Tomasza Ochońko i Jakuba Koelnera. Druga kwarta to zupełnie inny obraz meczu. Przewagę mieli goście, którzy po akcji Maksyma Mroshnychenko na moment uzyskali przewagę. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze odzyskali jednak prowadzenie.

Po zmianie stron wrocławianie zachowali już niewielką przewagę, choć rywale zbliżali się na odległość jednego trafienia z gry. Dobre zawody w strefie podkoszowej rozegrał Bradley Waldow - 13 punktów, 11 zbiórek, 5 asyst i 3 bloki.