Damian Durski MVP finałów
fot. Marcin Stelmach Fotografia Sportowa

,

Lista aktualności

Damian Durski MVP finałów

Damian Durski z Górnika Zamek Książ Wałbrzych został wybrany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) finałów Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. W decydującym o zwycięstwie wałbrzyszan spotkaniu pochodzący z Wałbrzycha zawodnik rzucił 16 punktów, w kluczowym fragmencie czwartej kwarty uzyskując siedem punktów z rzędu.

,

Kapitan biało-niebieskich nagrodę otrzymał z rąk Łukasza Koszarka, prezesa Zarządu PLK S.A. oraz Przemysława Lipki, prezesa KPZKosz.

- Cała drużyna zagrał świetne spotkanie! Bardzo się z tego cieszę, tak mocno, że nie jestem w stanie nic teraz powiedzieć. Jestem bardzo szczęśliwy, chyba najszczęśliwszy w życiu - to jest spełnienie marzeń - mówił zaraz po meczu wyraźnie wzruszony Damian Durski, dla którego był to czwarty finał Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn z rzędu.

- Bardzo dziękuję całej drużynie, sztabowi, kibicom. Wspaniała historia, emocje wciąż we mnie buzują i na pewno długo się nie uspokoję. Cały sezon wyrwaliśmy dzięki górniczemu charakterowi oraz kibicom, którzy nas napędzali do gry - dodał Damian Durski.

- Zostałem wyróżniony indywidualnym tytułem MVP finałów, ale ta nagroda należy się całej drużynie. Wszyscy, zaczynając od zawodników, poprzez trenerów, cały sztab i ludzi pracujących na rzecz klubu, zasłużyli na tę nagrodę. Bardzo dziękuję chłopakom, bo bez nich nie byłoby tego sukcesu. Wałbrzychowi ta wygrana należy się najbardziej - zakończył kapitan Górnika Zamek Książ Wałbrzych.