Świąteczne mecze dla zachodniopomorskiego
fot. Sensation Kotwica Kołobrzeg

,

Lista aktualności

Świąteczne mecze dla zachodniopomorskiego

W Narodowe Święto Niepodległości odbyły się dwa mecze Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn, w których triumfowały drużyny z Województwa Zachodniopomorskiego. Atut własnego parkietu wykorzystała Sensation Kotwica, lepsza od mającej aspiracje związane z awansem Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Dwa punkty w Poznaniu wywalczył również MKKS Żak Koszalin. Oba zwycięskie kluby mają bilans 5-3.

 

,

Trzeci zespół z aspiracjami na znalezienie się co najmniej w półfinale pokonali koszykarze Sensation Kotwicy. Czarodzieje z Wydm zwyciężyli wcześniej Górnik Zamek Książ, dla którego jak do tej pory była to jedyna porażka w sezonie, oraz SKS Fulimpex. W 9. serii spotkań zespół prowadzony przez Rafała Franka okazał się lepszy od Enea Abramczyk Astorii. 

Gospodarze ton rywalizacji na parkiecie nadawali od pierwszych minut spotkania, obejmując w pierwszej połowie 45:31. Przyjezdni mieli problem ze skutecznością z gry, popełnili też dużą liczbę strat. Dobrze grą kierował Paweł Dzierżak, który uzupełniał się z Remonem Nelsonem. Przyjezdnych dalej od kosza odrzucił także Jakub Motylewski, który nie tylko walczył pod tablicami, ale też umiejętnie blokował akcje rywali.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Początek czwartej kwarty Sensation Kotwica wygrała 12:1 i tym samym przypieczętowała piątą wygraną w sezonie.

Po 16 punktów uzyskali Paweł Dzierżak i Szymon Długosz. Ani na sekundę boiska nie opuścił młodzieżowiec Daniel Ziółkowski - 16 punktów, 6 zbiórek i 3 przechwyty.17 punktów dla Enea Abramczyk Astorii rzucił Piotr Śmigielski, który ostatnie dwa sezony spędził w Kołobrzegu.