Ósma wygrana PGE Turowa

,

PGE Turów Zgorzelec lepszy od Startu II Lublin we wtorkowym meczu 31. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Czwarte double-double w sezonie zanotował Arkadiusz Adamczyk. Dla klubu z przygranicznego miasta była to ósma wygrana w sezonie.

,

W starciu ze Startem II gospodarze znajdowali się na prowadzeniu od pierwszych minut, przewaga podopiecznych Pawła Turkiewicza nie była jednak duża. Miejscowi w całym spotkaniu trafili 10 rzutów za trzy punkty, pięć z nich było autorstwa Szymona Pawlaka. Skrzydlowy PGE Turowa zakończył mecz z dorobkiem 21 punktów, trafiając 8 z 11 rzutów z gry.

Zgorzelczanie mieli przewagę, ale po ośmiu punktach z rzędu na przełomie trzeciej i czwartej kwarty Start II Lublin doprowadził do wyniku 62:58. Wówczas po serii trafień Krzysztofa Jakóbczyka i Arkadiusza Adamczyka PGE Turów uzyskał dwucyfrową przewage, którą utrzymał już do końca.

Z double-double (24 pkt i 11 zbiórek) mecz zakończył Arkadiusz Adamczyk. 19 punktów dla pokonanych uzyskał Michał Grzesiak.