Zdecydowania wygrana Enea Basket, SKS wygrywa w Kołobrzegu

,

Atak górował nad obroną w meczu na szczycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn, w którym Sensation Kotwica nie sprostała na własnym parkiecie SKS. Wyraźne zwycięstwo zanotowała Enea Basket pokonując w Poznaniu Weegree AZS Politechnika Opolska. W starciu drużyn dolnych rejonów tabeli KKS Polonia lepsza od BS Polonii Bytom. Dokończenie 9. kolejki w niedzielę.

,

SKS rozpoczał sezon od dwóch zwycięstw, ale po dwóch porażkach legitymował się bilansem 2-2. Od tego momentu podopieczni Kamila Sadowskiego wygrali pięć kolejnych spotkań, ostatnie w Kołobrzegu.

Starcie z Czarodziejami z Wydm od początku toczyło się pod dyktando przyjezdnych. SKS rozpoczał zawody od celnej trójki, na którą rywale zdołali jeszcze odpowiedzieć punktami z dystansu, ale kilka chwil później po dwóch trafieniach za trzy punkty Damiana Janiaka drużyna z Kociewia objęła prowadzenie 15:8.

Aktywna gra Wojciecha Czerlonko oraz punkty Piotra Lisa sprawiły, że pierwszą kwartę SKS wygrał 27:19. Kolejne minuty spotkania nie zmieniły obrazu gry. Goście umiejętnie wymuszali przewinienia, byli też skuteczni w rzutach spod kosza. Przyjezdni w całym spotkaniu trafili 31 z 42 rzutów za jeden punkt.

Nie pierwszy raz pod wodzą Rafała Franka Sensation Kotwica oddała więcej rzutów z dystansu niż za dwa punkty, tym razem jednak nie wystarczyło to do wygranej. Gospodarze w całym spotkaniu umieścili w koszy aż 19 z 38 prób z dystansu, ale nie wystarczyło to do wygranej.

SKS po zmianie stron umiejętnie kontrolował korzystny dla siebie wynik, w czym spora zasługa autora 24 punktów Filipa Małorzaciaka. 28 pkt i 8 zbiórek uzyskał dla gospodarzy Piotr Śmigielski.

Doświadczenie Marcina Dymały (23 pkt, 5 zbiórek i 7 asyst) oraz Wojciecha Frasia (19 pkt i 6 zbiórek) przysłużyło się Enea Basket Poznań do zwycięstwa nad Weegree AZS Politechniką Opolską. Gospodarze przegrywali tylko na początku zawodów, ale po serii 12 rzuconych punktów objęli dwucyfrowe prowadzenie 37:25. Od tego momentu przewagę mieli już tylko podopieczni Przemysława Szurka.

Druga połowa przesądziła o wyniku starcia beniaminków. W Warszawie lepsza okazała się KKS Polonia, zwyciężając BS Polonię. Double-double Patryka Pełki (23 pkt i 10 zbiórek) oraz Jana Piliszczuka (17 pkt i 10 zbiórek). Po miesięcznej przerwie do składu gospodarzy powrócił Patryk Gospodarek - 2 pkt, 2 zbiórki i 7 asyst. BS Polonii do wygranej nie pomogło 28 punktów i 10 zbiórek Patryka Chraboty. Dla KKS Polonii było to drugie zwycięstwo w sezonie.