Wygrane Miasta Szkła i Śląska II

,

Lista aktualności

Niedzielne spotkania inauguracyjnej kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn należały do gospodarzy. Swoje mecze wygrały Miasto Szkła Krosno oraz WKS Śląsk II Wrocław.

,

Dzięki wysokiej wygranej nad Startem II Lublin drużyna z Podkarpacia zakończyła weekend na pierwszym miejscu w tabeli. Spotkanie w Krośnie niemal od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy przegrywali tylko przez chwilę. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty Miasto Szkła wypracowało później dwudziestopunktową przewagę, którą w kolejnych minutach powiększyło.

Korzystny dla miejscowych wynik sprawił, że zaledwie 8 minut na boisku spędzili Paweł Śpica, Dariusz Oczkowicz i Darrell Harris.Z double-double spotkanie zakończył Klavs Dubults (16 pkt i 10 zbiórek).

Niedzielny wieczór dobrze zapamiętają także koszykarze rezerw Śląska Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska rozpoczęła zawody od wyniku 2:6, ale później uzyskała 9 punktów z rzędu, w czym spora zasługa aktywnego po obu stronach boiska Sebastiana Bożenko. Podopieczni Marcina Grygowicza byli skuteczniejsi z pola trzech sekund, lepiej wykonywali też rzuty wolne.

W kolejnych kwartach Śląsk II stopniowo budował przewagę, która w czwartej kwarcie wyniosła nawet 25 punktów. Z double-double spotkanie zakończył debiutujący w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn Mikołaj Adamczak (10 pkt i 17 zbiórek).16 punktów dla gospodarzy uzyskał Sebastian Bożenko, który w sezonie 2019/2022 był zawodnikiem klubu z Krakowa.