Górnik Trans.eu Wałbrzych w finale Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

,

Lista aktualności

Drugi raz z rzędu w finale Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zagrają koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych. W decydującym piątym meczu półfinału podopieczni Łukasza Grudniewskiego pokonali Sensation Kotwicę Kołobrzeg 95:92, a blisko triple-double był rozgrywający gospodarzy Kamil Zywert. W finale biało-niebiescy zmierzą się z Rawlplug Sokołem Łańcut.

,

Piąte spotkanie półfinałowe pomiędzy Górnikiem Trans.eu a Sensation Kotwicą nie odbiegało od wcześniejszych konfrontacji obu drużyn. W przeciwieństwie do meczów numer dwa oraz trzy nie zakończyło się jednak po dwóch dogrywkach.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą dwójkowych akcji Kamila Zywerta i Damiana Cechniaka po trójce Marcina Dymały prowadzili 11:3. Od wyniku 18:8 miejscowi kolejne cztery minuty przegrali jednak 2:15 i to osłabiona brakiem Szymona Długosza Sensation Kotwica znalazła się na prowadzeniu.

Przyjezdni korzystali na skuteczności Remona Nelsona i Mkołaja Kurpisza, którzy przy ponad połowie trafionych rzutów z gry uzyskali ponad połowę punktów całej drużyny.

Oprócz kierującego grą i bliskiego triple-double Kamila Zywerta (10 pkt, 9 zbiórek i 10 asyst), Górnik Trans.eu miał w swoich szeregach Jana Malesę. Wchodzący z ławki obrońca pod koniec trzeciej kwarty rzucił 9 punktów z rzędu, a gdy na początku czwartej odłosny dołożył kolejne trafienie wałbrzyszanie objęli prowadzenie 75:63.

Siedem punktów z rzędu Mikołaja Kurpisza oraz punkty Remona Nelsona pozwoliły jednak Sensation Kotwicy zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry.

Końcówka to wojna nerwów i częste wizyty gospodarzy na linii rzutów wolnych. Czarodzieje z Wydm próbowali zmniejszać straty trójkami, ale mimo wcześniejszych 14 trafień w ostatnich czterech minutach nie potrafili umieścić piłki w koszu w ten sposób.

Pierwsze spotkanie w Łańcucie odbędzie się 14 maja. W finale Suzuki 1 Ligi Mężczyzn gra się do trzech wygranych.

Koszykarzy Sensation Kotwicy Kołobrzeg czeka zaś walka o trzecie miejsce z Weegree AZS Politechnika Opolska. Gra się systemem mecz i rewanż. Pierwsze spotkanie 14 maja w Opolu.

Wynik piątego meczu półfinału Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Sensation Kotwica Kołobrzeg 95:92 (20:23, 19:20, 32:20, 24:29)