Niesamowity powrót TBS Śląska II Wrocław

,

Takie spotkania zdarzają się rzadko. TBS Śląsk II Wrocław w czwartej kwarcie przegrywał już 52:71, ale kolejny fragment spotkania wygrał aż 35:1, dzięki czemu po końcowej syrenie mógł świętować wyjazdową wygraną z Decka Pelplin.

,

Do 32. minuty mecz układał się po myśli gospodarzy. Konsekwentna gra i dobra skuteczność Mateusza Kaszowskiego pozwoliły miejscowym spokojnie budować przewagę. Dobre momenty miał wchodzący z ławki Mateusz Kulis a dobrą pracę w polu trzech sekund wykonywał Karol Michałek.

W kolejnych minutach gospodarze stanowi jednak tło dla podrażnionych taką stratą przyjezdnych. Jako pierwszy do kosza trafił rezerwowy Igor Kozłowski. TBS Śląsk II zatrzymywał kolejne ataki pelplinian i dzięki sześćiu punktom Szymona Tomczaka oraz trafieniu Kacpra Gordona zbliżył sie na 62:71.

Na niecałe 7 minut przed końcem po ponownieniu akcji do kosza trafił jeszcze Karol Michałek, powiększając przewagę Decka do jedenastu punktów. Od tego momentu gospodarze nie uzyskali już punktu. Seryjnie do kosza trafiali jednak rywale.

W kolejnym fragmencie spotkania TBS Śląsk II rzucił aż 25 punktów z rzędu, z każdą kolejną akcją odbierając miejscowym nadzieję na zwycięstwo.

Szymon Tomczak zakończył mecz z dziewiątym double-double w sezonie (20 pkt i 16 zbiórek). Blisko podwójnej dwucyfrówki był też Kacper Gordon - 12 punktów i 9 asyst.