Noworoczne mecze dla gospodarzy

,

Cztery mecze 17. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn odbyły się 2 stycznia, wszystkie zakończyły się wygranymi gospodarzy. W derbach Kociewia SKS pewnie pokonał Decka Pelplin. Szansy na zbliżenie się do lidera Rawlplug Sokoła nie wykorzystała Sensation Kotwica, która w Tychach musiała uznać wyższość GKS Tychy.

,

Przed przerwą świąteczno-noworoczną Czarodzieje z Wydm ulegli na własnym parkiecie Rawlplug Sokołowi, na skutek czego stracili szansę na zakończenie 2021 roku na pierwszym miejscu w tabeli. Pierwszy mecz Nowego Roku także nie zakończył się po myśli podopiecznych Rafała Franka.

Sensation Kotwica osłabiona brakiem Mikołaja Kurpisza oraz Huberta Wyszkowskiego rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 17:8, w czym duża zasługa skutecznego w ataku Remona Nelsona. W kolejnych minutach gospodarze coraz więcej piłek posyłali w kierunku kosza, gdzie aktywni byli Andrzej Krajewski oraz Łukasz Diduszko.

Gdy w seryjne zdobywanie punktów włączył się Maciej Koperski, wynik zaczął oscylować w pobliżu remisu. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa.

Po zmianie stron miejscowi poprawili jeszcze skuteczność, dzięki czemu uzyskali korzystny dla siebie wynik. Kluczowa okaza się końcówka trzeciej kwarty, w której podopieczni Tomasza Jagiełki uzyskali 12 punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 64:51. Tych strat rywale nie zdołali już odrobić.

Liderem GKS był Piotr Wieloch, który oprócz 23 punktów miał 8 asyst. Z double-double spotkanie zakończyli Andrzej Krajewski (13 pkt i 11 zbiórek) oraz Piotr Śmigielski (17 pkt i 11 zbiórek).

Pod dyktando SKS Starogard Gdański toczyły się derby Kociewia. Gospodarze błyskawicznie przejęli inicjatywę i z każdą kolejną minutą powiększali przewagę. Miejscowi umiejętnie wykorzystali dłuższą ławkę oraz aktywność zmienników. Wchodzący z ławki Tymon Szymański i Bartłomiej Pietras łącznie zebrali 21 piłek, 11 punktów uzyskał zaś Szymon Ćwikliński.

Zdecydowanym liderem SKS był autor 25 punktów Szymon Ryżek, wszechstronnością wykazał sie Filip Stryjewski (13 pkt, 5 zbiórek, 6 asyst i 5 przechwytów).