Rewelacyjny finisz Rawlplug Sokoła, druga porażka Górnika Trans.eu

,

Lista aktualności

Niepokonany na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn Rawlplug Sokół pod koniec trzeciej kwarty przegrywał w Starogardzie Gdańskim różnicą 13 punktów, ale ostatnią część meczu wygrał 112:98 i utrzymał prowadzenie w tabeli. Drugi raz w sezonie punkty stracił Górnik Trans.eu Wałbrzych, który nie sprostał na wyjeździe Weegree AZS Politechnika Opolska. Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował MKKS Żak Koszalin.

,

Atak górował nad obroną w starciu SKS z Rawlplug Sokołem. Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej jako pierwsi inicjatywę przejęli goście, którzy po pięciu punktach z rzędu najlepszego gracza października Marcina Nowakowskiego objęli prowadzenie 68:59. Napędzani przez Filipa Stryjewskiego miejscowi, w szeregach których kolejny raz zabrakło Witalija Kowalenko, szybko odrobili jednak straty.

Kolejny fragment spotkania SKS wygrał aż 24:2 i pod koniec trzeciej kwarty objął najwyższe 13-punktowe prowadzenie. Koszykarze Rawlplug Sokoła nie zamierzali jednak tracić pierwszych punktów w sezonie i mimo braku Jacka Jareckiego umiejętnie wykorzystali dłuższą ławkę.

Bardzo energicznie swój udział w spotkaniu zaznaczył debiutujący na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn Michał Lis, który w 15 minut rzucił 17 punktów. Ważne rzuty trafił Mateusz Szczypiński a w końcowych fragmentach spotkania swoje doświadczenie wykorzystał Marcin Nowakowski. Ostatnią kwartę Rawlplug Sokół wygrał 37:15, drugi raz w sezonie rzucając na wyjeździe ponad 100 punktów.

Od zwycięstwa swój debiut w roli pierwszego trenera Weegree AZS Politechnika Opolska rozpoczął Kamil Sadowski. Po trójce Pawła Kreffta gospodarze w połowie trzeciej kwarty prowadzili 59:42, ale Górnik Trans.eu zdołał odrobić większość strat. Trafienia Krzysztofa Jakóbczyka i Marcina Dymały zbliżyły biało-niebieskich na odległość jednego trafienia z gry. Wówczas po przerwie na żądanie trafił z dystansu Jakub Kobel. Od tego momentu przewaga Weegree AZS Politechnika Opolska nie była mniejsza niż pięć punktów. Najlepszym punktującym spotkania Szymon Kiwilsza - 19 punktów.

33 punkty Mateusza Kaszowskiego nie pomogły Decka Pelplin w pokonaniu MKKS Żak Koszalin. Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn wygrał trzecie spotkania z rzędu, ostatnią kwartę wygrywając 28:12. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził środkowy MKKS Żak Darrell Harris.