Pewna wygrana AZS UMCS Start II Lublin

,

AZS UMCS Start II Lublin lepszy od Znicza Basket Pruszków na zakończenie trzeciej serii spotkań Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Gospodarze wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu przez całe spotkanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

,

Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy, którzy po uzyskaniu przewagi w polu trzech sekund punktowali raz za razem spod kosza. Przyjezdni pierwsze punkty uzyskali przy wyniku 0:12 i już do końca spotkania nie byli w stanie zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry. Dobrą pracę w polu trzech sekund wykonali Damian Jeszke oraz Roman Szymański, a wobec obrony strefowej rywali skuteczni z dystansu byli Bartłomiej Pelczar i Karol Obarek.

Gospodarze wygrali wszystkie kwarty meczu, trafiając 14 z 30 rzutów za trzy. W trzeciej kwarcie, gdy przyjezdni na moment próbowali zmiejszyć straty podrażnieni tym faktem podopieczni Przemysława Łuszczewskiego rzucili 19 punktów z rzędu.

AZS UMCS Start II Lublin - Znicz Basket Pruszków 103:64