WKK wygrywa hit kolejki, emocje w Tychach

,

Drugie zwycięstwo w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn zanotowali koszykarze WKK Wrocław, którzy w hicie kolejki nie dali większych szans Dzikom Warszawa. Sześć drużyn po drugiej serii spotkań ma na swoim koncie komplet punktów.

,

W okresie przygotowawczym warszawskie Dziki nie miały sobie równych, nie przegrywając żadnego meczu. Dobrej formy ze spotkań kontrolnych nie udało się jednak podopiecznym Krzysztofa Szablowskiego przełożyć na ligę. Na inaugurację sezonu stołeczny zespół przegrał z Weeegree AZS Politechniką Opolską, tym razem uległ wyraźnie WKK.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy mimo braku Michała Jędrzejewskiego wykorzystywali błędy rywali. Aktywny na rozegraniu był doświadczony Tomasz Ochońko, skuteczny Tomasz Prostak a dobrą pracę w polu trzech sekund wykonał Nick Madray.

WKK wygrało każdą z czterech kwart, do przerwy prowadząc 40:26. W trzeciej części zawodów podopieczni Łukasza Dziergowskiego zdominowali wydarzenia na boisu, wygrywając tę część spotkania 29:13. Dziki nieźle wypadły pod koszami, wygrywając nawet walkę na atakowanej tablicy, ale z powodu słabej skuteczności nie przełożyło się to specjalnie na zdobycz punktową. Drugie w sezonie double-double zanotował Nick Madray (12 pkt i 12 zbiórek). Tomasz Ochońko do 18 rzuconych punktów dołożył 5 asyst i 6 wymuszonych przewinień.

Pewne zwycięstwo w Łowiczu zanotowało Weegree AZS Politechnika Opolska, w trzeciej kwarcie rzucając o 16 punktów więcej niż rywale. Skuteczny był Patryk Wilk, który do 27 punktów (10 na 12 z gry) dołożył 10 zbiórek, 2 asysty i 1 przechwyt.

Dwanaście punktów z rzędu w czwartej kwarcie nie pozwoliło MKKS Żak Koszalin wygrać pierwszego meczu w sezonie. Koszalinianie po trzech kwartach przegrywali 55:68, ale kilka razy zbliżyli się na odległość jednego trafienia z gry. W kluczowych momentach gospodarze za każdym razem utrzymywali jednak swoją przewagę. Na uwagę zasługują 22 punkty Piotra Wielocha oraz double-double Darrella Harrisa (17 punktów i 16 zbiórek).

Kotwica Kołobrzeg jako ostatnia rozpoczęła zmagania w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Czarodzieje z Wydm w pierwszym meczu sezonu nie sprostali Górnikowi Trans.eu, wyraźnie przegywając walkę pod tablicami. Pięciu zawodników biało-niebieskich zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.