SKS wygrywa na otwarcie 2. kolejki

,

Drugie zwycięstwo w Suzuki 1 Ldze Mężczyzn zanotowali koszykarze SKS Starogard Gdański, którzy na własnym parkiecie nie bez kłopotu pokonali AZS UMCS Start II Lublin. Niemal połowę punktów dla gospodarzy uzyskali Filip Stryjewski i Szymon Ryżek. Pozostałe mecze drugiej serii spotkań w sobotę. Transmisje w InStat.tv.

,

Oba zespoły na inaugurację Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zanotowały wygrane. SKS na wyjeździe pokonał Miasto Szkła, zespół z Lublina okazał się lepszy od Księżaka Łowicz.

Przez większość spotkania nieznaczną przewagę mieli przyjezdni, w których szeregach aktywni byli zawodnicy na co dzień pracujący z pierwszym zespołem Mikołaj Stopierzyński i Sebastian Walda. Swoje doświadczenie pod koszem wykorzystywał Bartosz Ciechociński a bez kompleksów grał debiutujący na parkietach Suzuki 1 Ligi rozgrywający Krzysztof Wąsowicz - 11 punktów i 10 asyst w całym meczu.

Na 3,5 minuty przed końcem zawodów gospodarze przegrywali różnicą sześciu punktów, ale minutę później po trójce Bartłomieja Karolaka doprowadzili do remisu 89:89. Na pierwsze prowadzenie w spotkaniu wyprowadził miejsscowych Filip Stryjewski, który najpierw wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych a następnie przechwycił piłkę i zdobył punkty.

Zaskoczeni takim obrotem wydarzeń na boisku goście po przerwie na życzenie trenera Przemysława Łuszczewskiego popełnili kolejną stratę oraz źle zaasekurowali bronioną tablicę, tracąc kolejne punkty. Do wyniku 94:92 doprowadził jeszcze Krzysztof Wąsowicz, ale po trójce niezwykle aktywnego w końcówce Filipa Stryjewskiego gospodarze uzyskali pięciopunktową przewagę, której nie stracili już do końcowej syreny.

Filip Stryjewski zakończył spotkanie z dorobkiem 28 punktów, 9 zbiórek oraz 6 asyst. 20 punktów rzucił Szymon Ryżek.