AZS UMCS Start II rozpoczyna sezon od wygranej

,

Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn AZS UMCS Start II Lublin na inaugurację sezonu pokonał na własnym parkiecie KS Księżak Łowicz 88:80. Wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu gospodarze popełnili mniej strat niż rywale, wygrali też walkę pod tablicami. Kolejne sześć spotkań pierwszej kolejki w sobotę.

,

Przed tygodniem w meczu o trzecie miejsce w turnieju Mazovia Cup lepsi okazali się podopieczni Przemysława Łuszczewskiego. W Lublinie Księżak wypadł lepiej, ale miał problem z zatrzymaniem zawodników na co dzień występujących w pierwszym zespole. 22 minut na rzucenie 15 punktów potrzebował Sebastian Walda. Sześć mniej uzyskał Bartłomiej Pelczar.

Na półtorej minuty przed końcem gospodarze prowadzili 86:78, ale po błędach pozwolili rywalom na odzyskanie szansy na wygraną. Przy wyniku 86:80 po faulu niesportowym na linii rzutów wolnych stanął Piotr Robak. Zmęczony koszykarz gości spudłował jednak oba wolne, a po chwili goście nie wykorzystali posiadania w ataku. Najlepszym punktującym spotkania został Arkadiusz Kobus (20 punktów). Blisko double-double był Bartosz Ciechociński (17 pkt i 9 zbiórek).