Grupa Sierleccy-Czarni krok od finału, rewanż Górnika Trans.eu

,

Hala Gryfia nadal nie zdobyta przez przyjezdnych. Grupa Sierleccy-Czarni wygrała 19. spotkania z rzędu na własnym parkiecie i w rywalizacji do trzech wygranych w półfinale Suzuki 1 Ligi Mężczyzn prowadzi już 2:0. W drugiej parze jest remis 1:1, po tym jak Górnik Trans.eu pewnie zwyciężył WKK Wrocław. Kolejne mecze półfinałowe 1 i 2 maja.

,

Terminarz fazy play-off Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Górnik Trans.eu skutecznie zrewanżował się WKK za porażkę w pierwszym meczu półfinałowym. Poza przegranym 4:9 początkiem spotkania gospodarze skutecznie kontrolowali przebieg zawodów. Kluczowa okazała się postawa Marcina Wróbla, który trafił swoje siedem pierwszych rzutów z gry. Dobra gra podkoszowego stworzyła sporo miejsca dla pozostałych jego kolegów. Aktywny na obwodzie był Kamil Zywert (7 pkt, 9 zbiórek i 11 asyst), lepiej na tle Piotra Niedźwiedzkiego (8 pkt i 5 zbiórek) wypadł też Damian Cechniak (12 pkt i 7 zbiórek).

Gospodarze wyraźnie wygrali pierwsze trzy kwarty meczu, dzięki czemu w ostatniej części podstawowego czasu gry mogli spokojnie oczekiwać na końcową syrenę. Marcin Wróbel zakończył spotkanie z dorobkiem 21 punktów i 9 zbiórek.

Grupa Sierleccy-Czarni także w drugim meczu półfinałowym z Rawlplug Sokołem wygrali wszystkie kwarty spotkania. Niepokonany w Słupsku zespół Mantasa Cesnauskisa przewage budował spokojnie, ale konsekwentnie. Tempem gry dobrze kierował Adrian Kordalski (9 pkt i 9 asyst), a ważne rzuty trafiał Jakub Musiał (21 pkt). Także pozostali zawodnicy pierwszej piątki słupszczan zaprezentowali się z dobrej strony: 18 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst Damiana Pielocha, 18 punktów Huberta Pabiana oraz 16 pkt i 5 zbiórek Dawida Słupińskiego.

Gospodarze trafili wszystkie rzuty wolne (15 na 15), mieli też bardzo dobrą skuteczność za dwa punkty (71 procent). W składzie meczowym Grupa Sierleccy-Czarni zabrakło Piotra Śmigielskiego.