Dolna i Górny Śląsk w natarciu

,

Lista aktualności

Jaka była półfinałowa sobota w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn? Na pewno rozgrywana w czwartych kwartach pod dyktando klubów z Dolnego i Górnego Śląska. Zaskakujący od pierwszych dni rywalizacji w play-off GKS Tychy wygrał pierwsze spotkanie w Bydgoszczy, zaś Górnik Zamek Książ okazał się lepszy od SKS Fulimpex. Kolejne mecze w niedzielę.

,

Można doszukać się kilku analogii w obu półfinałowych meczach. Pierwsze starcia wygrywały drużyny, które gorzej wypadły w drugiej części pierwszej kwarty, ale były wyraźnie lepsze w decydujących fragmentach zawodów. Górnik Zamek Książ w ostatnich 10 minutach stracił zaledwie 5 punktów, w niemal ostatnich sześciu minutach nie pozwalając rywalom na zdobycie chociażby punktu!

Wygrały drużyny, które uzyskały więcej punktów ze strat, otrzymując przy tym większe wsparcie z ławki. W Wałbrzychu ponad połowię punktów rzucili zmiennicy. W GKS warto przy tym odnotować brak drugiego punktującego i drugiego podającego Sebastiana Bożenko, co już na starcie zmniejszyło rotację z doświadczeniem.

Także młodzieżowcy GKS i Górnika Zamek Książ wypadli lepiej niż rywali. Miłosz Góreńczyk był trzecim punktującym wałbrzyszan, a Szymon Szmit drugim tyszan, choć z powodu nadmiernej liczby przewinień zawodów nie dokończył.

Niedziela jest kolejnym dniem półfinałowych zmagań w Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. Oba mecze będzie można zobaczyć na Emocje.TV

II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1), 4.05, 05.05, 11.05, ew. 12.05 i 15.05.2024

Górnik Zamek Książ Wałbrzych (2) - SKS Fulimpex Starogard Gdański (6) 97:76 (19:29, 27:22, 25:20, 26:5)

Stan rywalizacji - 1:0 dla Górnika Zamek Książ

Enea Abramczyk Asoria Bydgoszcz (4) - GKS Tychy (8) 61:71 (19:13, 10:18, 20:18, 12:22)

Stan rywalizacji - 1:0 dla GKS

zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1), 18.05 i 22.05.2024
grają pokonani w półfinałach

III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1), 18.05, 19.05, 25.05.2024 i ew. 26.05.2024 i 29.05.2024